Füüsiline tervis on olnud fookuses juba pikemat aega, vaimse tervisega seotud teemad alles koguvad jõudu. Teadlikkus kasvab ja stigmad kahanevad.
Kuigi Iseenda vaimse tervise hoidmise eest vastutab iga inimene ise, jääb tööandjale oluline roll pakkuda koolitusi, tuge ja isiklikku eeskuju.
Psühholoogiline heaolu ja vaimne tervis mõjutavad töö kvaliteeti ja - efektiivsust, pühendumust, loovust ning otsuseid.
Kui töötajad tunnevad end väärtustatuna ja toetatud, on nad produktiivsemad ja õnnelikumad, motiveeritud ja inspireeritud oma tööd hästi tegema ja töökohal püsima.
Organisatsioon saab toetada oma inimesi luues vaimset tervist hoidva, toetava ja kaasava keskkonna, kus inimesed tunnevad end tturvaliselt ja mugavalt vaimsest tervisest rääkides. Selline töökeskkond toetab läbi eeskuju ja stigmade vähendamise ning teadlikkuse loomise.
Osa toetava keskkonna loomisel organisatsioonis on kindlasti vaimse tervise teemalised koolitused ja töötoad, mille eesmärk on tõsta teadlikkust, vähendada stigmasid ja vahetada kogemusi. Grupicoachingu vormis toimuvad töötoad on mõjus viis teadlikkuse tõstmiseks ja stigmade vähendamiseks. Töötoas on võimalus läbi eneseanalüüsi tegeleda iseenda vaimse tervise tasakaalu ning arengukohtade kaardistamisega ning grupiarutelus oma kogemusi jagades olla inspiratsiooniks ja toeks teistele, kes kogevad sarnaseid probleeme.
Fookus koolitustel/töötubades on teadlikkuse loomisel: isiklikul vaimse tervise olukorra kaardistamisel ning tasakaalu loomiseks ja hoidmiseks erinevate tervist hoidvate praktikate tutvustamisel.
Kujundamaks täpselt organisatsiooni vajadustele ja ootustele vastava koolituse kaardistame hetkeolukorra ning kõigi osapoolte ootused ja soovid ning leiame sobivaima vormi ja sisu.
Mõned näited valitud teemadest:
- Vaimselt vormi, vaimse tervise tasakaal
- Säilenõtkus
- Isiklik kriisikindlus
- Töö ja pereelu integratsioon
- Tööstress ja läbipõlemine
- Esinemisärevusega toimetulek
"See, kuidas kiirete ja ootamatute muutuste ajal tööga toime tullakse ja millised on mõjud vaimsele tervisele ja heaolule, ei sõltu ainult inimesest endast, vaid ka töökohast, töötingimustest, perega seotud teguritest, töö ja pereelu ühitamise võimalustest jne“
Eesti inimarengu aruanne 2023
https://www.forbes.com/sites/jackkelly/2021/04/05/indeed-study-shows-that-worker-burnout-is-at-frighteningly-high-levels-here-is-what-you-need-to-do-now/?sh=5d236db423bb